povzbudenia.sk

Slávka Hudacká začala v období mnohých zmien v jej živote písať krátke povzbudenia. Pridáva ich na stránku povzbudenia.sk a sú určené pre všetkých, ktorí hľadajú potešenie. Ten pravý pokoj a nádej nám vie dať iba Pán Boh, a preto verí, že slová v jej blogu povzbudia a potešia na ceste životom mnohých. Prajeme vám príjemné čítanie a krásny život s Pánom Bohom.

Slávka, tvoja webová stránka povzbudenia.sk vznikla v apríli 2019? Čo ťa k tomu motivovalo?
K písaniu som sa dostala akosi neplánovane. Bolo to obdobie, keď sa v mojom živote veľa vecí menilo. Najprv som začala písať zamyslenia len tak, aby som sa akosi vyrozprávala zo svojich pocitov. Potom mi môj manžel navrhol, že by z toho môjho písania mohol byť pekný blog. Následne mi dodala odvahu do písania moja sestra (Ľubica Olejárová, ev. farárka v Rožňave, pozn. red.), ktorá mi povedala, že sa tie texty dobre čítajú a mohli by niekomu pomôcť. Motivovala ma k tomu, aby som nielen písala, ale texty aj zverejňovala na sociálnych sieťach. A tak som začala písať…

Podľa tvojich slov píšeš „zamyslenia nad rôznymi textami z Biblie v prepojení so situáciami zo života“. Kde hľadáš inšpirácie pre svoje texty? Ako vznikajú?
K písaniu ma viedla a vedie Biblia. Keď si ju čítam – oslovuje ma a zároveň mi prehovára do života. Inšpirujú ma životné situácie a to, čo momentálne prežívam a koho stretnem. Niekedy sú to deti v škole, inokedy moja rodina, priatelia.

Súčasne sa mi vracajú spomienky z detstva, kde ma k Pánu Bohu viedli moji rodičia a starí rodičia. Mala som veľmi pekné detstvo, v ktorom ma k Pánu Bohu viedla intenzívne moja babka. Učila ma piesne zo spevníka a čítali sme si spolu z Biblie. V detstve nachádzam veľa krásnych spomienok, ktoré ma vracajú k začiatkom mojej viery v Pána Boha. Je ale aj veľa iných prepojení, ktoré ma ovplyvňujú a motivujú k písaniu.

Aktuálna doba je veľmi náročná a všetci potrebujeme podporiť a povzbudiť. Pre koho sú tvoje zamyslenia určené?
Moje zamyslenia sú napísané pre všetkých, ktorí momentálne hľadajú cestu k pochopeniu, Božej láske a podpore. Sú napísané pre tých ľudí, ktorí hľadajú povzbudenie a nachádzajú sa na akejsi „pomyselnej križovatke“. Nepíšem ich pre jednu cieľovú skupinu.

Niektoré sú viac zamerané na vzťahy a iné zase na starosti spojené s našimi tzv. „vnútornými bojmi“ – strachom, stratou, smútkom. Niektoré sú zase vyznaniami radosti a oslavy Pána Boha. Najnovšie ma inšpirujú mládežnícke piesne, ktoré sa mi vynárajú v mysli a pripomínajú mi časy, keď som chodila na našu evanjelickú mládež do cirkevného zboru v Zámutove, Soli a Čaklove.

Slávka, ja ťa poznám ako láskavého človeka so srdcom na dlani. Kto povzbudzuje teba? Kde hľadá podporu Slávka Hudacká?
Podporu hľadám predovšetkým u Pána Boha a v mojej rodine. V modlitbe nachádzam veľa sily a pokoja a taktiež čítanie Biblie a rôznej kresťanskej literatúry ma vie akosi „nakopnúť“ nielen k písaniu, ale aj takému pohodovejšiemu životu.

Moja rodina – manžel, syn, sestra s rodinou, moji rodičia a v poslednej dobe aj mačička, ktorú sme si pred štyrmi mesiacmi priniesli od mojich rodičov – títo všetci sú pre mňa akýmsi stimulom pre môj život a inšpiráciou pre písanie. Moji blízki sú mojou oporou a povzbudením, keď prichádzajú aj tie „náročnejšie dni“. Taktiež moji priatelia sú tými, ktorí ma ovplyvňujú a nachádzam v nich oporu.

Kto si v súkromí?
V súkromí som obyčajná žena, ktorá je súčasne manželka a mama. Mám jedenásťročného syna. Pracovne sa pohybujem v oblasti školstva a pred obdobím covidu som pracovala v oblasti marketingu.

Ako prežívaš svoj vzťah s Pánom Bohom?
Môj vzťah s Pánom Bohom prežívam na modlitbách, čítaním Slova Božieho a v spoločenstve cirkevného zboru – navštevovaním služieb Božích. Pán Boh ma oslovuje v osobnom stíšení a niekedy mám také „neplánované“ stíšenia na prechádzkach, alebo aj na bicykli, ale aj v rozhovoroch s rôznymi ľuďmi.

Čo by si odkázala našim čitateľom do najbližšieho obdobia? Ktorý biblický citát v týchto dňoch teba drží nad vodou?
Je ťažké niečo odkazovať, lebo nevieme, čo nás čaká. Je to možno aj dobré, že to nevieme, lebo by sme sa už vopred niečoho báli. Mňa drží momentálne nad vodou text, ktorý bol vyslovený z úst Pána Ježiša,  a je uvedený v Evanjeliu podľa Marka, v 3 kapitole: „Neboj sa, len ver!“.

Tento text mala na drevenom obrázku vyrytý moja babka. Mala ho zavesený nad posteľou a vždy, keď som u nej bola na návšteve, tento text mi stále padol do očí a vryl sa mi do pamäti. Moja babka začínala každý deň modlitbou a držala sa Pána Boha celý život. Tento text je mojím povzbudením do ďalších dní. Nech je povzbudením aj pre všetkých čitateľov a nech všetkých Pán Boh požehnáva a ochraňuje na ich životných cestách. Veď Pán Ježiš nám aj do dnešných čias hovorí: “Neboj sa, len ver!“