FKI pozýva zapojiť sa do Dňa rodina 2024 s témou “Stojí to za to!”

O mesiac budeme sláviť Medzinárodný deň rodiny. Fórum kresťanských inštitúcií pozýva jednotlivcov, obce a mestá, združenia, spoločenstvá a prorodinné organizácie zapojiť sa do týchto osláv.

Deň rodiny je kampaňou a verejnou oslavou rodiny založenej manželstvom muža a ženy s cieľom dostať rodinu do centra pozornosti celej spoločnosti.

Heslo 16. ročníka je: “Stojí to za to!”

Aktuálny ročník Dňa rodiny má za cieľ povzbudzovať k odvahe a ochote zakladať si rodiny a budovať v nich láskyplné vzťahy napriek výzvam, ktorým ich členovia neraz čelia. Deň rodiny propaguje jednu z najdôležitejších hodnôt. Stojí za to žiť tak, aby v rodinách vyrastali zrelé osobnosti, schopné byť pre svoje okolie prínosom.

Napriek ťažkostiam, ktoré dnešné rodiny zažívajú, rodina zostáva kolískou šťastia človeka. Preto je dôležité vytvárať spoločnosť priateľskú rodine. A presne toto je cieľom osláv Dňa rodiny!

Pomôžte nám šíriť hodnoty manželstva a rodiny a pridajte sa k nám!

Možnosti ako sa zapojiť sú rôzne:

  • zorganizujte podujatie pri príležitosti Dňa rodiny pod hlavičkou FKI, od veľkej verejnej oslavy, rodinnej hry, workshopu až po jednoduchý blog, či poskytnutie rozhovoru. Bližšie informácie a možnosti nájdete na webe Chceme sa zapojiť do Dňa rodiny. Poznámka: podujatia sa zvyčajne konajú od mája až do septembra, podľa potrieb organizátorov,
  • podporte kampaň formou vášho propagačného newslettra, tlačovej správy, zdieľaním obsahu z našich sociálnych sietí a webu: profil na Facebooku, denrodiny.sk, Instagram Deň rodiny,
  • oslovte vám blízke organizácie, samosprávy, spoločenstvá, rodiny, aby sa pridali,
  • v prípade možnosti verejných podujatí oslovte Vašich priateľov, aby ste sa zúčastnili Dňa rodiny v okolí 🙂
  • ak pomáhate rodinám, a chcete to zverejniť, napíšte nám na info@denrodiny.sk a zaradíme vás na náš web do sekcie “pomoc rodinám” ako organizáciu, ktorá poskytuje pomoc, poradenstvo či vzdelávanie pre manželov, otcov, členov rodín. Ak poznáte takúto organizáciu, dajte nám o tom vedieť.

Tak ako minulý rok, FKI ponúka prípravu kompletnej grafiky pre organizátorov. Všetky podujatia Dňa rodiny, ktoré sa zapoja sa budú konať v jednotnej grafike po celom Slovensku. Stačí vyplniť formulár a FKI vás bude následne ďalej kontaktovať.